Zdravím vás přátelé. Rád bych se vám představil a napsal o sobě zde nějaké krátké informace. Jmenuji se Jiří Hanus a jsem bubeník pro kapelu Kohn. Aby jsem stručně popsal nějaké info o mně začal by jsem od začátku a to jak jsem se ke hraní na bicí dostal.
 
Už od mala mě zajímala hudba a byl jsem fascinován hudebními nástroji. Asi to bude i tím, že oba moji rodiče byli hudebníci. Upřímně si nepamatuji proč jsem si vybral zrovna bicí nástroje, ale rozhodně toho dnes nelituji. Jako malý jsem byl přihlášen na ZUŠ Chválenická kde jsem se úplně poprvé seznamoval s nástrojem. Nějakou dobu jsem se učil. Chodil na menší koncerty a hrál i na jedné školní soutěži. Po zhruba 3 letech jsem školu opustil a na nějakou dobu se hraní na bicí vzdal. Netuším přesně z jakého důvodu, ale mohlo to zapříčinit období kterým jsem si zrovna procházel.

O prázdninách zhruba o 2 - 3 roky později jsem si uvědomil, že mi hraní na bicí chybí proto jsem se rozhodl opět začít. Koupil jsem si dříve vysněné bicí (sonor smart force).Přihlásil jsem se opět do hudební školy, ale tentokrát na ZUŠ sokolovská, kde jsem byl zhruba 2 roky.

Po nějaké době jsem si uvědomil,  že hraní podle not je samozřejmě prospěšné, ale věděl jsem, že mě tenhle styl studie nebaví a chtěl jsem zkusit něco jiného a nějak rozšířit své zkušenosti. Chtěl jsem se více rozvíjet v rytmech a začít se přibližovat ke stylu hudby kterou poslouchám. Sice nemám úplně oblíbenou kapelu, nebo bubeníka ale dost poslouchám kapely stylu Dragon force, Angra, Powerwolf  a spoustu jiných metalových kapel.
Přes známé jsem si domluvil soukromé lekce od bubeníků, kteří mě učili své techniky a pomáhali mi se zlepšovat. Pořídil jsem si nové bicí Pořídil jsem si nové bicí (mapex saturn studioease Set - Fb) 

 A díky známým jsem dostal do nově zrozené kapely, která se zabývala revivlama skupiny Rainbow. Bohužel se nám nepodařilo sehnat zpěváka, který by tyto složité písně odzpíval. Ale všechno špatné je k něčemu dobré a tak se mi vyskytla příležitost si zahrát na jedné zkoušce skupiny Kohn. Zkouška probíhala slibně a tak jsme se domluvili rovnou na další. 

Po nějaké době trénování a zkoušení vlastní tvorby kapely jsem měl příležitost, si s kapelou zahrát veřejně a to byl ten zlomový bod. Od té doby hraji s kapelou pravidelně a jsem s ní velmi spokojen

Kapela Kohn se představuje

Skupina KOHN vznikla z jednoho mejdanu na Kvildě (Podzim 2011). Tehdy se Roman Heiný , Roman Krajdl , Míla Orcígr a Tomáš Navrátil rozhodli vzít sebou na hory hudební nástroje. Pozvalo se pár známých a o zábavu bylo postaráno. Hrálo se vše co přišlo pod ruku. Z této sestavy vznikl i název souboru. Počáteční písmena zúčastněných daly název KOHN aneb Krajdl Orcígr Heiný Navrátil

Alba a singly

Vybíráme z článků

Sponzoři